Štrasburk 14. června (ČTK) – Evropští poslanci dnes ve Štrasburku projednají mimo jiné rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o odstoupení Spojených států od pařížské klimatické dohody. S představiteli Evropské komise a maltského předsednictví EU budou před nadcházejícím unijním summitem debatovat o migraci, bezpečnosti a o tom, jak výsledek nedávných voleb v Británii ovlivní brexit.

Z tábora socialistů již například zaznělo, že britská konzervativní premiérka Theresa Mayová po ztrátě většiny v důsledku předčasných voleb přišla o věrohodnost pro nadcházející jednání s Bruselem.

Poslanci budou také v prvním čtení hlasovat o nařízení ukládajícím členským státům začít od roku 2018 omezovat emise skleníkových plynů. Nová legislativa má Evropské unii pomoci dosáhnout snížení emisí do roku 2030 o 30 procent oproti úrovni z roku 2005, což je v souladu s pařížskou klimatickou dohodou. Opatření se týká odvětví, na něž se nevztahuje unijní systém obchodování s emisemi.

Mezi tyto sektory patří například zemědělství, doprava, stavebnictví a nakládání s odpady, které dohromady představují přibližně 60 procent emisí skleníkových plynů v Evropské unii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner