Poslanci se dnes odpoledne sejdou na dubnové schůzi Sněmovny. Měli by pokračovat v projednávání zmírnění zákona o střetu zájmů pro komunální politiky a vládní novelou, která zvýhodní přimíchávání odpadních tuků pro výrobu biopaliv. Na programu jsou i další předlohy ve druhém čtení, v němž je možné podávat pozměňovací návrhy.

V úvodu schůze složí poslanecký slib Roman Sklenák, který nahradí v dolní komoře bývalého premiéra Bohuslava Sobotku (oba ČSSD). Někdejší předseda klubu sociálních demokratů Sklenák se do poslaneckých lavic vrátí zhruba po půl roce, v němž působil jako tajemník této frakce.

Ve druhém čtení by se poslanci mohli zabývat také návrhem ODS na obnovu souhlasu majitele nemovitosti pro přihlášení nájemce k trvalému pobytu a vládní i poslaneckou úpravou náhrady po úrazu či nemoci lidem bez práce. Do závěrečného schvalování by Sněmovna mohla poslat také vládní návrh zákona, jenž by měl lépe ochránit spotřebitele při prodeji pojištění

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner