Poslanci by dnes měli pokračovat v projednávání předlohy poslance hnutí ANO Jana Volného o vyšším zdanění hazardu. Schůzi k novele nechala svolat koalice. V úterý Sněmovna debatu o normě ve druhém čtení nedokončila kvůli obstrukci vedené místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Měly by ale taky být pravidelné interpelace na členy vlády, dopolední písemné i odpolední ústní.
Novela předpokládá zvýšení odvodů z hazardu o pět procentních bodů na 25 procent a zdvojnásobení denní sazby za každý automat, která má být 110 korun. ANO s ČSSD podaly pozměňovací návrh, podle kterého by sazby byly 23 a 28 procent podle druhu hazardu.
Kalousek v úterý řečnil asi tři hodiny, sliboval mnohahodinový projev. Vadí mu prý, že se Volného novela projednává přednostně před jinými poslaneckými návrhy. Hnutí ANO ale tvrdí, že vyšší zdanění hazardu programově nechce.
Poslanci se na mimořádné schůzi nebudou zabývat zvýšením podílu krajů z vybrané daně z přidané hodnoty na úkor státu, jak se původně předpokládalo. Debatu o tomto bodu ve druhém čtení totiž Sněmovna v úterý dokončila, pravice v něm navrhla i zvýšení podílů obcí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner