Poslanci by dnes měli pokračovat v úvodním kole debaty o zákazu kouření v restauracích. Do výborů postoupí vládní předlohu, která by měla zajistit spravedlivější rozdělování dotací mezi registrované sportovní organizace. V návrhu programu dnešního jednání Sněmovny je zařazeno také několik poslaneckých předloh.

Ohledně omezení kouření Sněmovna posuzuje souběžně hned dvě předlohy. Vládní norma o zákazu kouření v restauracích, kavárnách a barech by rovněž zakázala prodeje cigaret a alkoholických nápojů v automatech. Uložila by restauratérům povinnost nabízet jeden nealkoholický nápoj levněji než pivo, byť by to byla kohoutková voda. Návrh poslanců hnutí ANO se omezuje jen na zákaz kouření v restauracích.

Před týdnem poslanci debatovali o omezení kouření skoro pět hodin. Obě předlohy budou už v závěru úvodního kola čelit návrhu ODS na zamítnutí.

Novela o podpoře sportu počítá s rejstříkem sportovních organizací a sportovců, který povede ministerstvo školství. Registrace v databázi bude povinná pro všechny sportovní organizace, které budou žádat o státní dotace. Přesné informace o počtu registrovaných sportovců jsou klíčové pro spravedlivé rozdělování státní podpory.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner