Praha 8. března (ČTK) – Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín dnes vystoupí před členy sněmovního bezpečnostního výboru. Murín požádal o slyšení před výborem minulý týden. Poslancům chce předat informace, které se týkají kritiky jeho osoby ze strany premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

GIBS v minulém týdnu uvedla, že Babiš v únoru dvakrát při osobním setkání vyzval Murína, aby se vzdal funkce. Prý mu slíbil, že když to udělá, tak se jeho odchod obejde bez skandálu. Murín rezignaci odmítá a chce dál pokračovat ve své práci.

V minulém týdnu Babiš začal ředitele inspekce kritizovat veřejně. Uvedl například, že v něj nemá důvěru. Prohlásil také, že jeho odvolání zatím nenavrhoval. Murín vede GIBS od prosince 2015, kdy ve funkci vystřídal Ivana Bílka.

Konflikt mezi Babišem a Murínem rozjitřil politickou scénu. Premiér čelil interpelacím na toto téma. V pátek se kvůli personálním změnám, které provádí Babišova vláda, sejde mimořádně Sněmovna. Schůzi vyvolala opozice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner