Poslanci budou znovu rozhodovat o možnosti zvýšit rychlost na vybraných úsecích dálnic ze 130 na 150 kilometrů za hodinu. Měli by také schvalovat zavedení internetového registru smluv, zákaz uzavírání pracovních smluv s učiteli pouze na deset měsíců výuky a úpravy podnikání v cestovním ruchu. Sněmovna bude dál debatovat i o kontroverzním zavedení elektronické evidence tržeb a další podpoře biopaliv.

Návrh programu schůze, která začne v úterý 15. září, projednal dnes organizační výbor. Schůze by měla podle předpokladů trvat týden.

Na přetřes přijdou kuřáci nebo otevírací doby v supermarketech

V úvodním kole by se měli poslanci věnovat například spornému senátnímu návrhu, který by uzavřel o vybraných svátcích hypermarkety a supermarkety. Debatovat budou taky o zavedení prokazování původu majetku a protikuřácké novele, jež by mimo jiné zakázala kouření v restauracích.

Poslanci by měli taky začít debatu o jednorázovém příspěvku 600 korun důchodcům a o zařazení Velkého pátku mezi svátky. U těchto předloh autoři navrhují, aby je Sněmovna schválila zrychleně už v prvním čtení.

Druhé čtení zákona o elektronické evidenci tržeb

Norma o zavedení elektronické evidence tržeb, jejímuž schválení chce zabránit pravicová opozice i obstrukcemi, je ve druhém čtení, při němž poslanci mohou podávat návrhy úprav. V tomto čtení se bude Sněmovna zabývat podle návrhu programu taky například státními dotacemi České poště, zvýšením spotřební daně z cigaret a tabákových výrobků, růstem odvodů z hazardu a změnami ve vydávání pasů a občanským průkazů.

Povolená rychlost na dálnicích zřejmě zůstane nezměněna

O možnosti zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na vybraných úsecích dálnic budou poslanci rozhodovat potom, co tuto pasáž doporučil z novely vypustit Senát. Pokud na senátní úpravy nepřistoupí, prezident Miloš Zeman už avizoval, že bude normu vetovat. I jeho ale může dolní komora přehlasovat. Poslanci budou rozhodovat i o podobě novely zákona o ochraně veřejného zdraví, v níž horní komora navrhla úpravy ohledně povinného očkování a hluku. Po odkladech by měla Sněmovna schvalovat asociační dohodu mezi Evropskou unií a Ukrajinou

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner