Sociálnědemokratického poslance Štěpána Stupčuka hodlá stíhat policie. Žádost o vydání dorazila do Sněmovny ve čtvrtek, informuje dnešní Právo. Podle deníku stíhání zřejmě souvisí s únorovou dopravní nehodou poslancova vozu na dálnici D7. Stupčuk Právu potvrdil, že má být obviněn z obecného ohrožení pod vlivem návykové látky. Imunitu prý využít nechce.

„Informaci o tom, že do Sněmovny dorazila žádost policie o vydání pana Stupčuka k trestnímu stíhání, jsem dostal ve čtvrtek odpoledne. Bezprostředně jsem informoval paní předsedkyni mandátového a imunitního výboru Němcovou (ODS) a v pátek jsem jí žádost postoupil,“ potvrdil Právu předseda sněmovny Jan Hamáček.

Sám Stupčuk uvedl, že vzhledem k tomu,ž e věc nemá žádnou politickou souvislost, imunitu nevyužije. „Nebudu to chtít prodlužovat a čekat rok a půl, než mi skončí mandát, aby se ta věc projednala. Neznám obsah žádosti, ale bylo mi sděleno, že by se mělo jednat o trestný čin obecného ohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekl Právu Stupčuk.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner