Praha 26. října (ČTK) – Poslanecký klub hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury povede místopředseda uskupení Radim Fiala. Členové 22členné frakce Fialu zvolili jednomyslně na dnešní první schůzi, oznámil novinářům Okamura.

Sněmovní klub má jeho hnutí poprvé. Dříve mělo v dolní komoře tři poslance. Původně byli zvoleni za Úsvit, jehož klub se ale rozpadl. Okamura i Fiala na dotaz zdůraznili, že nynější poslance SPD velmi dobře znají, jde o předsedy nebo místopředsedy regionálních organizací i o krajské zastupitele. „Všichni noví poslanci pracují ve strukturách hnutí nejméně dva roky,“ řekl Fiala.

Fiala (48) je poslancem už od roku 2006, původně působil v ODS. Ze strany vystoupil kvůli nesouhlasu se zvyšováním daní, které prosazovala vláda někdejšího premiéra Petra Nečase. V části končícího volebního období byl místopředsedou rozpočtového výboru a členem organizačního výboru.

Místopředsedou klubu se stal člen předsednictva SPD a místostarosta středočeské obce Všechlapy Radek Rozvoral.

Hnutí SPD má nyní podle Fialy zhruba 7000 členů, dalších přibližně 4500 přihlášek se zpracovává. Okamura podotkl, že před sněmovními volbami se hlásilo pět desítek lidí týdně, od víkendových voleb jich projevilo zájem už více než dvojnásobek tohoto počtu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner