Washington 6. července (ČTK) – Republikánský poslanec amerického Kongresu Steve Scalise, který byl v červnu hospitalizován s vážným střelným zraněním, byl po necelých dvou týdnech opět přijat na jednotku intenzivní péče. Washingtonská nemocnice, která o kongresmana pečuje, v prohlášení podle agentury AP uvedla, že Scalisemu nyní hrozí zvýšené riziko infekce.

„Kongresman Steve Scalise byl opět přeložen na jednotku intenzivní péče, a to kvůli obavám z infekce. Jeho stav je hodnocen jako závažný,“ uvedla nemocnice.

Scalise se stal obětí střelce, který zaútočil na trénink republikánských zákonodárců na charitativní zápas s demokraty. Utrpěl průstřel boku, při kterému mu kulka rozdrtila několik kostí a způsobila vážná vnitřní zranění s velkou ztrátou krve. Od té doby podstoupil několik operací, díky kterým se jeho stav zlepšil. Lékaři mu poskytli několik krevních transfuzí. Vedle rizika infekce v souvislosti s perforací střev politikovi hrozí i vznik krevních sraženin.

Lékaři již dříve upozorňovali, že léčbu budou doprovázet zlepšení a následná zhoršení zdravotního stavu pacienta.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner