Washington 30. ledna (ČTK) – Pozvánky na poselství o stavu unie, které dnes (ve středu brzy ráno SEČ) v Kongresu USA přednese prezident Donald Trump, musely být kvůli tiskové chybě narychlo přetištěny. Na řádění šotka upozornilo také několik zákonodárců včetně republikánského senátora Marka Rubia.

Chyba na pozvánce pro veřejnost byla přímo v pojmenování projevu. V angličtině se stav unie uvádí jako State of the Union, místo správného Union ale bylo na lístku vytištěno chybné Uniom.

Překlep vyvolal na twitteru pobavení a někteří uživatelé spekulovali, zda se během Trumpova projevu nebude podávat covfefe. Naráželi tím na patvar, který Trump loni v květnu napsal v očividně nedokončeném tweetu. Lidé tehdy s pobavením spekulovali, co asi Trump výrazem myslel.

Portál BBC poznamenal, že Trump s překlepem na vstupence nemá co do činění, neboť tisk pozvánek spadá pod úřad sněmovního ceremoniáře. Tento úřad v prohlášení sdělil, že chyba byla vytištěna nedopatřením. Kolik lístků bylo vytištěno s překlepem, známo není.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner