Městská část Praha 3 svolala bezpečnostní grémium, protože se kvůli působení Autonomního centra Klinika na Žižkově obává o bezpečnost občanů. V objektu byla v posledních týdnech třikrát anonymně nahlášená bomba. Na pondělní jednání pozvalo vedení radnice zástupce policie, ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Pod jeho resort spadá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který budovu „kliniky“ spravuje. Aktuálně ji opět nabízí k využití organizačním složkám státu, zájem o budovu má i Praha. Na jednání grémia je pozvaná i ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

V budově zatím nelegálně zůstávají squatteři z centra Klinika. Objekt obsadili koncem roku 2014 a později jim ho ÚZSVM na rok půjčil. Výpůjčka skončila na začátku března, každý další den aktivistům nabíhá tisíc korun pokuty za neoprávněné užívání objektu. Jde už o více než 90.000 korun, z nichž část squatteři zaplatili.

Anonym v posledních týdnech třikrát v objektu nahlásil bombu, dvakrát poté policie budovu evakuovala a aktivisty do ní nepustila zpět. Pokaždé se ale vrátili a komunitní centrum Klinika proti vůli úřadů dál provozují.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner