Squatterům v usedlosti Šatovka nabídl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) při jednání v noci na dnešek diskusi o situaci kolem domu na zastupitelstvu. Squatteři ale dohodu nepřijali. ČTK to řekl mluvčí městské části Ondřej Šrámek. Část squatterů, která usedlost v pátek obsadila, po vyjednávání odešla, ale část v domě zůstává.

Zástupci města dorazili k opuštěné usedlosti v Šáreckém údolí v pátek kolem 20:00 hned po oznámení, že do domu vnikli squatteři. S lidmi v Šatovce pak hodiny vyjednával kromě policistů i starosta Prahy 6. „Byli jsme ochotni jednat, ale ne pod nátlakem,“ uvedl Šrámek. Podle mluvčího radnice nabízel starosta squatterům, že když z usedlosti odejdou, bude městská část o Šatovce jednat na příštím zastupitelstvu, které se koná zhruba za dva týdny.

„Ale k ničemu to nevedlo. Ukázalo se, že squatteři nejsou schopni dojít k jednotnému rozhodnutí,“ dodal mluvčí Prahy 6. Část squatterů po jednání se starostou sice Šatovku opustila, několik jich však na místě zůstalo.

Starosta Kolář řekl ČTK dnes po poledni, že zbylí squatteři v Šatovce již o jednání nemají zájem. „Teď už je to v rukou policie,“ dodal. Policie zatím proti squatterům nezasáhla. Někteří jsou totiž na střeše, a podle mluvčího policie Jana Daňka by tak hrozilo při zásahu zranění squatterů či policistů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner