Praha 23. ledna (ČTK) – Pražský magistrát letos rozdělí na kulturní projekty 3,555 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Peníze půjdou například na akce, při kterých budou předána ocenění výtvarného umění nebo literatury. Město přispěje i hudebním festivalům. Praha rovněž rozdělí přes čtyři miliony na dotacích do cestovního ruchu.

V rámci kulturních grantů na projekty do 200.000 korun dostanou dotaci například nakladatelství Meander na pořádání výstavy ManaMana, která představí ilustrace z knih vydaných v loňském roce. Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém dostane 200.000 korun na akci Kulturou proti antisemitismu a pořadatelé Ceny Praha fotografická na letošní 22. ročník celkem 150.000 korun.

Mezi většími projekty dostanou nejvyšší částku, milion korun, společnosti NedomYsleno na pořádání festivalu Mezi ploty a České doteky hudby na stejnojmenný mezinárodní hudební festival. Po 300.000 korunách obdrží Společnost Franze Kafky na udělení mezinárodní literární ceny Franze Kafky a Nadace Hollar na projekt Grafika roku 2017 a 23. ročník Ceny Vladimíra Boudníka.

Do kongresového cestovního ruchu dá město na dotacích zhruba 4,3 milionu. Peníze dostane například Fyzikální ústav AV ČR na vědecký kongres. Město přispěje i České společnosti pro analytickou cytometrii nebo České společnosti chemického inženýrství.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner