Vedení hlavního města dnes po čtyřletém zpoždění slavnostně otevře tunel Blanka. Politici by měli přestřihnout pásku ve 14.45, první řidiči tunelem projedou po 15.00. Výstavba asi šestikilometrového tunelu vyšla Prahu i s napojením na Strahovský tunel na 43 miliard korun.

Tunel měl být otevřen již před čtyřmi roky, termín se ale později odsunul na jaro 2014, poté se neoficiálně mluvilo o předvolebním termínu 4. října 2014. Letos na jaře se pak objevil nynější zářijový termín. Stavbu provázela řada komplikací – jednou z nich byly mimo jiné hned tři propady půdy, potíže byly rovněž s kabely, které byly poškozeny v roce 2013.

Měnila se také cena, kdy měl tunel původně stát do 30 miliard korun. Samotná Blanka ale nakonec vyjde o 10 miliard dráž a i s napojením na Strahovský tunel pak částka dosáhne 43 miliard. Stavba tunelu byla zadána v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS).

aaa2

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner