Pražský magistrát dostane ze státního rozpočtu téměř jednu miliardu korun. Peníze budou sloužit na pokrytí nákladů spojených s tzv. výkonem státní správy, kdy město supluje v některých oblastech práci státu. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválil magistrátní finanční výbor. Praha má na letošek schválen rozpočet s výdaji asi 70 miliard a příjmy zhruba 54,096 miliard. Schodek pokryje z vlastních zdrojů a příspěvků od státu.

Z částky 959,571 milionů korun, kterou Praha od státu dostane, případně většina městským částem na pokrytí výdajů na výkon státní správy. Celkem radnice dostanou 810,162 milionů. Zbytek si nechá magistrát.

V souvislosti s přijetím takzvaného transferu se změní také rozpočet hlavního města, kdy budou o přijatou částku navýšeny příjmy a snížen schodek. Nově tak bude schodek zhruba 15,285 milionu.

V rámci výkonu státní správy přenáší stát část svých pravomocí na obce a jejich úřady. To se týká například vydávání některých dokladů nebo rozhodování v oblasti výstavby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner