Praha vybrala metodičku stravování pro školní jídelny. Do funkce nastoupí 1. září. ČTK to dnes řekla radní Irena Ropková (ČSSD), která má oblast školství na starosti. Jméno zatím nezveřejnila, pouze uvedla, že je zaměstnankyní magistrátního odboru školství.
V kompetenci odbornice bude řešení stravování ve školních jídelnách v Praze. Rovněž by se měl zabývat sortimentem, který je ve školách v automatech na jídlo a nápoje.
„V první fázi po nástupu osloví všechny školy a zmapuje situaci ve školních jídelnách. Se školami musíme komunikovat, nemůžeme nic násilně nastavovat,“ řekl ČTK Ropková.
Jakmile metodička zmapuje situaci ve školních jídelnách, materiál předloží vedení města, které poté společně s ní vyberou konkrétní řešení pro jednotlivé školy. „Bude záležet samozřejmě i na finančních možnostech města,“ uvedla radní.
Funkci metodika prý musela Praha zřídit i kvůli komunikaci s ministerstvem školství. „V Praze dosud, na rozdíl od jiných krajů, ministerstvo takového partnera nemělo,“ řekla Ropková.
V hlavním městě jsou podle magistrátních stránek téměř tři stovky základních škol.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner