U Trojského zámku v Praze se dnes odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Podle informací záchranářů se při při pádu zranili čtyři lidé. Hasiči prohledávají hladinu Vltavy u spadlé lávky, a na místo byl povolán statik. ČTK to řekli mluvčí pražských hasičů a záchranné služby.

Betonová lávka od Trojského zámku na Císařský ostrov se zřítila kolem 13:30. „Část lávky se zřítila, částečně hrozí pádem,“ řekl ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči na místě ještě prohledávají hladinu. S pátráním jim pomáhají kanoisté z nedalekého oddílu.

Podle dosavadních informací se při pádu lávky zranili čtyři lidé. „Všichni jsou při vědomí,“ řekla ČTK mluvčí záchranky Jana Poštová.

Visutá lávka přes Vltavu, která sloužila výhradně pro pěší a cyklisty, spojovala pražskou čtvrť Troja s Císařským ostrovem od července 1984. Na jejím místě stál od roku 1976 provizorní pontonový most, který ovšem v létě 1981 strhla povodeň. Stavbu lávky projektoval profesor Jiří Stráský, jeden z nejvýznamnějších českých autorů mostních konstrukcí. Stavěna byla netradiční technologií, při níž mostovku tvořily panelové segmenty navlečené jako „korálky“ na silných ocelových lanech, konstrukce pak byla zavěšena na opěrné bloky na obou březích.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner