Praha vypíše výběrové řízení na firmu, která opraví chátrající Šlechtovu restauraci ve Stromovce. Záměr schválili pražští radní. Práce by měly vyjít maximálně na 169 milionů korun bez DPH. Březnové rozhodnutí rady posvětili ve čtvrtek pražští zastupitelé. Praha již vypsala výběrové řízení na firmu, která odveze přebytečnou zeminu ze zahrady restaurace. Památkově chráněná restaurace chátrá už desítky let a její oprava byla v minulosti opakovaně odložena.

Opravy památky měly původně vyjít zhruba na čtvrt miliardy korun. Příliš nákladný projekt ale dostal architekt za úkol zjednodušit, ubude proto „nákladných“ schodišť, výtahů i „nadbytečného“ sociálního zařízení. Nová cena oprav by měla být do 169 milionů korun bez DPH. „Jedná se o finanční strop, předpokládáme, že zakázka bude vysoutěžena za nižší částku,“ řekl již dříve radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Budova Šlechtovy restaurace, dříve známá pod jménem Královská dvorana, je kulturní památkou. Jméno nese po posledním majiteli Václavu Šlechtovi. Její nejstarší část pochází z konce 17. století, objekt byl ale dostavěn v polovině 19. století. V roce 1978 a o dva roky později budova vyhořela, od té doby chátrá. Poničila ji také povodeň v roce 2002.

Ve chvíli, kdy začne samotná rekonstrukce, vypíše město veřejnou soutěž, v níž bude hledat provozovatele restaurace.

Oprav se dočká také okolí restaurace. Město již vypsalo tendr na odvoz přebytečné zeminy. Vybraná firma by měla odvézt asi 2000 metrů krychlových zeminy. U restaurace vznikne také nové gastronomické zázemí a nově tady budou dvě restaurace.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner