V bavorském Georgensgmündu nedaleko Norimberku dnes postřelil devětačtyřicetiletý muž během domovní prohlídky čtyři policisty, někteří z nich jsou ve vážném stavu. Podle deníku Franfurter Allgemeine Zeitung je útočník podezřelý z napojení na pravicové extremisty.

Na místě zasahovaly speciální jednotky bavorské policie. Útočníka, který sám utrpěl lehká zranění, policie zadržela. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann bude mít během dne spolu s policií tiskovou konferenci k celé události. „Čtyři policisté byli zraněni, někteří vážně. Podezřelý byl zraněn lehce a byl zatčen,“ uvedl mluvčí ministerstva.

screenshot-2016-10-19-11-46-52

Útočník si podle webu The Independentúdajně nechal říkat „Reichsbürger“ (česky říšský občan) a hlásí se k hnutí Reichsbürgerbewegung. Toto krajně pravicové hnutí je proti současným hranicím a podobě Německa. Jeho členové uznávají hranice tak, jak byly stanovené před Druhou světovou válkou. Popírají legitimitu německých státních úřadů a soudů. Hnutí je spojované s neonacisty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner