V pražské Malostranské besedě se dnes uskuteční vyprodaný koncert zpěváka Vladimíra Mišíka, kterým oslaví své 70. narozeniny. Druhé pražské vystoupení Mišíka se skupinou Etc… je na programu na stejném místě ve čtvrtek. V roli předkapely se představí britský písničkář Jamie Marshall GB doprovázený formací AA Band.

Mišík, jehož originální spojení rocku, blues, folku a dalších žánrů oslovuje několik generací, oslavil sedmdesáté narozeniny 8. března. Ve stejný den měl v pražském kině Bio Oko premiéru filmový dokument Nechte zpívat Mišíka, který natočila Jitka Němcová. Film obsahuje řadu dokumentárních záběrů i hraných scén. Režisérka mimo jiné rozkryla tajemství Mišíkova otce, kterým byl důstojník americké armády John Gaughan. Mišík otce nikdy nepoznal, protože krátce po seznámení s matkou otec opustil Evropu.

Mišík s hudbou začínal v 60. letech, kdy zpíval například s Kometami, Matadors a Blue Effectem. Ke konci první poloviny 70. let založil skupinu Etc…, se kterou přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti koncertuje dodnes. Poslední studiové album Ztracený podzim vydal v roce 2010. Nyní uvažuje o nové desce. Pro dokument Nechte zpívat Mišíka vznikla nová skladba s názvem Jo, jo, jo.

Aktuální sestavu skupiny Etc… vedle Mišíka tvoří Petr Pokorný (kytara), Pavel Skála (kytara, zpěv), Jiří Veselý (basa, harmonika), Jiří Zelenka (bicí, zpěv) a Vladimír Pavlíček (housle).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner