Praha 19. ledna (ČTK) – Krajský výkonný výbor (KVV) pražské ČSSD bude dnes vybírat své delegáty na celorepublikový sněm strany, který se bude konat v únoru. Sociální demokraté by měli rovněž volit vedení pražské buňky. Vedení ČSSD v Praze nabídlo své funkce k dispozici po loňských volbách, kdy strana získala 7,27 procenta hlasů. V hlavním městě to potom bylo jen 5,57 procenta.

Vybraní delegáti budou zastupovat pražské sociální demokraty na celorepublikovém sněmu, který bude volit nového předsedu a vedení strany. Zatím se konala konference před sjzdem jen v Moravskoslezském kraji. Sociální demokraté se tam rozhodli, že nebudou na předsedu strany nominovat nikoho z uchazečů.

Delegáti budou dnes volit nové vedení strany v Praze. Odstoupit by mělo to současné. Podle informací ČTK by v případě, že funkce nesloží, mohlo být odvoláno. Zda se tak stane, nechtěl nikdo z oslovených sociálních demokratů sdělit. Ve vedení má místo jisté jako předseda magistrátního klubu zastupitelů ČSSD v hlavním městě Lukáš Kaucký.

Ve sněmovních volbách v Praze skončila ČSSD na šestém místě, vyhrálo ANO s 20,35 procenta hlasů před Piráty se 17,59 procenta a ODS, pro kterou hlasovalo 16,22 procenta voličů. Jediným poslancem ČSSD zvoleným za Prahu je lídr kandidátky, stranický místopředseda a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner