Praha 10. června (ČTK) – Sociální demokraté dnes oznámí, kdo povede pražskou kandidátku strany do podzimních parlamentních voleb. O místo lídra usilují primátorčin náměstek Petr Dolínek a ministr zdravotnictví a předseda pražských sociálních demokratů Miloslav Ludvík. ČSSD má volbu nastavenu tak, že buď jeden z kandidátů bude lídr, nebo nebude do Parlamentu kandidovat.

Lídra volí všichni členové pražské sociální demokracie v referendu. Hlasování v Lidovém domě začalo v pátek a sčítání hlasů skončí dnes, podle předběžných informací pravděpodobně až odpoledne.

Ludvík je pražským předsedou ČSSD druhé období a podle informací ČTK chce na kandidátku kromě sebe prosadit bývalou zastupitelku hlavního města a svou nynější náměstkyni Lenku Tesku Arnoštovou. Proti tomu se postavila část pražské ČSSD. Dolínek má v městské radě na starosti dopravu. V minulosti byl radním pro sociální oblast.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner