Pražští občanští demokraté dnes vybrali jako svého kandidáta na předsedu celostátní ODS dosavadního šéfa strany Petra Fialu. Rozhodli o tom delegáti regionálního sněmu. Delegáti budou ještě vybírat kandidáty na funkce místopředsedů. ODS bude nové vedení volit v sobotu na kongresu v Ostravě.

Fiala, který se stal předsedou ODS před dvěma roky, dostal celkem 63 hlasů z 66 platných odevzdaných hlasovacích lístků. Neměl protikandidáta, nominace obdržel i v ostatních krajích a je zatím jediným uchazečem o funkci předsedy ODS. Fiala již dříve uvedl, že na kongresu chce získat silný mandát nejen na cestu k letošním krajským a senátním volbám, ale také pro přípravu sněmovních voleb, které Česko čekají v příštím roce.

Pražští občanští demokraté ještě budou vybírat své kandidáty na posty místopředsedů. O kandidaturu na post prvního místopředsedy strany usiluje například bývalá pražská radní a nynější místostarostka Alexandra Udženija, o nominaci se uchází i europoslanec Jan Zahradil.

Předsednictvo pražské ODS volili občanští demokraté loni na podzim, kdy post předsedy pražské ODS obhájil pražský zastupitel Filip Humplík.

ODS má nyní v České republice zhruba 14.800 členů, oproti roku 2010 méně než polovinu. Průzkumy preferencí jí dávají naději na setrvání ve Sněmovně, v případných volbách by nyní získala zhruba 8,5 procenta hlasů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner