Praha 25. dubna (ČTK) – Pražští radní dnes vyčlenili 84 milionů korun na úpravu náplavek. Peníze půjdou mimo jiné na projektové práce nebo instalaci mobiliáře. Novinářům to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Na náplavkách například v Podskalí plánuje město vytvořit galerie, kavárny nebo toalety. Náklady na opravy všech náplavek se nyní pohybují v řádu stamilionů a budou uskutečněny v následujících letech.

„V současné době již probíhá sezona, takže tam upravujeme pouze sociální zařízení, budeme osazovat nějaké koše a lavičky a celkově to tam upravíme, aby po sezoně mohly naplno začít práce,“ řekla Krnáčová.

Celkové náklady na opravy náplavek přesahují 200 milionů korun. „Jsou to peníze určené až do roku 2019, takže v dalším roce budeme pokračovat tak, jak je naplánováno,“ řekla Krnáčová.

Praha letos již oznámila plány na proměnu podskalské náplavky. Architekti navrhli například proměnu kobek umístěných ve zdi nábřeží. Ty dříve sloužily jako technická zázemí či sklady.

Pražské náplavky, zejména ta v Podskalí, jsou zvláště v létě oblíbeným cílem Pražanů. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklostezka A2. Kromě nedostatečného sociálního zázemí a chybějících odpadkových košů si návštěvníci dlouhodobě stěžují především na parkující auta a na konflikty mezi chodci a cyklisty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner