Pražští radní dnes budou jednat o zavedení lítačky bez evidence osobních údajů. Cestující, kteří kartu mají, pak budou moci požádat o výmaz z evidence. Na programu jednání jsou dále mimo jiné projekty smart city, obnova Malostranského náměstí a Stromovky a plán stavby koncertního sálu. Radní mají projednat rovněž smlouvu s Pražskou energetikou (PRE) týkající se dodávky elektřiny.

V případě vydání lítačky bez evidence bude jméno s fotografií pouze vytištěno na samotné kartě. V elektronickém systému evidence karet a držitelů žádné informace zaneseny nebudou, a to ani fotografie a jméno. Pokud cestující u již vydané karty zažádá o výmaz, magistrát mu do 30 dnů vyhoví.

Radní projednají rovněž dlouho diskutovanou úoravu Malostranského náměstí, na kterém loni vedení Prahy zrušilo v jeho dolní části parkoviště. Na programu je obnova centrální části Stromovky a materiál týkající se oblasti takzvaného smart city, konkrétně nákupu chytrých laviček a solárních odpadkových košů. Jednat budou i o prodloužení smlouvy s PRE o dodávce elektřiny do letošního května.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner