Praha 15. srpna (ČTK) – Pražští radní dnes mají jednat o rozšíření zákazu vozítek známých jako segway na další území. Nově by měla hranice zákazu končit až v Praze 10. Vedení města rovněž projedná vznik zelených pásů kolem chystaného úseku pražského okruhu mezi D1 a D11, reklamní kampaň Metropolitního plánu nebo žalobu na vyklizení hotelu v zámku Ctěnice. Na programu je také rozvoj Palmovky nebo revitalizace Malostranského náměstí.

Zákaz provozu vozítek nyní zahrnuje centrum a část území městských částí v širším centru. Podle návrhu vyhlášky by se na východě měla hranice posunout až na Prahu 10. Nyní zóna končí na Praze 2.

Radní mají projednat rovněž reklamní kampaň pro Metropolitní plán, podle kterého se řídí veškerá výstavba v Praze. Kampaň má trvat od letošního září do března 2018 a má seznámit Pražany s podstatou a cíly plánu nebo jim vysvětlit, jak k němu podat připomínku.

Na programu jednání je také vznik zelených pásů podél chystané části Pražského okruhu mezi D1 a D11. Mají zmírnit negativní dopady provozu aut na obyvatele žijící v okolí stavby. Vedení města projedná rovněž podání žaloby na nájemce hotelu v zámku Ctěnice, který v něm prý provedl nepovolené úpravy a neplatí nájemné. Schválen má být také dokument řešící rozvoj Palmovky v Praze 8 nebo výběr dodavatele projektové dokumentace pro revitalizaci Malostranského náměstí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner