Pražští zastupitelé dnes budou jednat o městském okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Zastupitelé by měli schvalovat tendr na jeho dostavbu. Na programu je rovněž vyúčtování parkovacích zón v loňském roce, dotace pro městské části nebo plán protidrogové politiky. Zastupitelé budou také projednávat petici proti zákazu průjezdu cyklistů centrem města. Na řádnou schůzi má navazovat mimořádná svolaná na žádost opozice.

O dostavbě okruhu jedná vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) i opozice několik měsíců. Zatímco ANO a ČSSD prosazují tunelovou variantu, Trojkoalice požaduje vést trasu okruhu převážně po povrchu po stávajících komunikacích. Opoziční TOP 09 a ODS již dříve uvedly, že podpoří návrh prosazovaný ANO a ČSSD.

Zastupitelé projednají rovněž vyúčtování parkovacích zón v Praze 6 a 8 za loňský rok. Zóny v těchto městských částech začaly fungovat v druhém pololetí. Zastupitelé projednají také dotaci Praze 14 na opravu radniční budovy. Na programu je i petice proti zákazu průjezdu cyklistů v centru, zákaz navrhuje kvůli bezpečnosti chodců radnice Prahy 1.

Ve čtvrtek svou schůzi zastupitelé zahájí nejdříve řádným jednáním. Na něj naváže mimořádné jednání, které bylo odloženo z 19. října, kdy nepřišla většina koaličních zastupitelů. Zasedání tak bylo neusnášeníschopné a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) jej musela opět svolat v náhradním termínu. Podle informací ČTK by se mělo mimořádné jednání uskutečnit v pátek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner