Praha 14. prosince (ČTK) – Pražští zastupitelé budou na svém dnešním jednání řešit zřícení lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou. Spadla v sobotu 2. prosince, příčina je dosud neznámá. Zastupitelé budou rovněž řešit jednorázové dotace pro vybrané městské části a na programu jednání je i revokace usnesení zastupitelstva v souvislosti s koupí stadionu Ďolíček ve Vršovicích.

Zastupitelům by mělo vedení města poskytnout informace mimo jiné o pádu lávky a o odstraňování jejích trosek. Opoziční TOP 09 chce vedení Prahy vyzvat, aby vyvodilo z události politickou zodpovědnost. Případ vyšetřuje policie a zřícené kusy lávky prohlédnou odborníci.

Znovu se bude muset zastupitelstvo zabývat koupí stadionu Bohemains 1905. Katastrální úřad totiž odmítl provést zápis, neboť součástí prodeje je malá rozvodna, která v katastru není zapsána a ani jedna ze stran neví, komu patří. Na program jednání se dostalo rovněž rozdělení dotace 26 milionů korun mezi několik městských částí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner