Před Kulturním domem Střelnice v Hradci Králové, v němž se dnes scházeli delegáti sjezdu ČSSD, protestovaly dvě desítky lidí proti prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Lidé měli ústa zalepená páskami a drželi protestní transparenty.

Na transparentech stály nápisy například „S ANO? Ne!“, „ČSSD, nechoďte do vlády s estébákem“, „Pane Zemane, mýlíte se. Donášet a špiclovat není OK“ a „Stydím se za prezidenta ČR“. Demonstrující v poklidu procházeli kolem kulturního domu. Jeden z nich ČTK řekl, že nejsou sociální demokraté.

Bývalý předseda ČSSD Zeman přijede na sjezd sociální demokracie a k delegátům promluví. Zemana před čtvrtstoletím právě v budově, kde se sjezd schází nyní, zvolili sociální demokraté svým předsedou. Zeman tehdy stranu s poměrně nízkými preferenci dovedl do vlády. Později se s ČSSD rozešel.

Nynější sjezd bude rovněž volit nového předsedu. Také by měl rozhodnout o tom, zda ČSSD bude jednat s Babišovým hnutím ANO o nové vládě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner