Před olomouckým vrchním soudem dnes stane devětadvacetiletá žena, která podle obžaloby na přerovské ubytovně zavraždila před třemi lety své novorozeně. Krajský soud ji původně osvobodil. Poté, co mu případ vrátil odvolací soud, jí letos v lednu uložil 16 let vězení. Obžalovaná se proti rozsudku odvolala. Ženě už v minulosti zemřely obdobným způsobem další dvě děti, jedno na Slovensku a druhé v Přerově. Za předchozí smrt dětí však stíhaná nebyla.

Tragédie se odehrála v říjnu 2014 na přerovské ubytovně. Podle obžaloby žena chlapci zakryla dýchací cesty v úmyslu jej usmrtit. Nezaměstnaná čtyřnásobná matka, jejíž zbývající jedno dítě žije u otce, však tvrdí, že chlapec zemřel ve chvíli, kdy usnula při kojení. Zanedbala tak prý jeho péči. Původně ale kriminalistům řekla, že šlo o syndrom náhlého úmrtí. Stíhána byla nejprve za usmrcení z nedbalosti, kriminalisté její čin ale později překvalifikovali na vraždu, za což jí hrozí přísnější sazba.

Krajský soud ženu nejprve osvobodil, po vrácení případu doplnil dokazování. Poté, co experti možnost náhodného udušení dítěte prakticky vyloučili, uložil ženě 16 let. Podle soudu novorozenec zemřel poté, co byly blíže nezjištěným způsobem uzavřeny jeho dýchací cesty. Podle obhajoby se však neprokázalo, že žena dítě usmrtila úmyslně.

Ženě podobným způsobem zemřeli v minulosti už dva chlapci. Kriminalisté se při vyšetřování posledního případu zabývali i předchozími úmrtími, ale podařilo se jim prokázat násilnou smrt jen ve třetím případě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner