Předseda Alternativy pro ČR Petr Hampl rezignoval na svou stranickou funkci. Důvodem je neúspěch v senátních volbách. Nahradí ho dočasně dosavadní místopředseda Petr Štěpánek. Informaci uveřejnil server iDNES.cz a Hampl ji potvrdil. Strana vyslala do senátních voleb pět kandidátů, žádný z nich však neuspěl.

„Je to reakce na výsledek senátních voleb,“ řekl Hampl. Poznamenal, že i nadále zůstává členem hnutí. „Budu Alternativu podporovat, jak jen to bude možné. O nějaké další mé roli ve straně musí rozhodnout nové vedení nebo členové, jestli mě budou potřebovat a jakým způsobem,“ dodal. Nové vedení zvolí stranický sněm, který byl již svolán. Sejít by se měl v nejbližších týdnech. Do té doby hnutí povede Štěpánek.

Hampl ještě v pondělním prohlášení ocenil, že strana byla ve volbách konkurenceschopná, i když podle něj měla téměř nulový rozpočet a neměla vybudovanou infrastrukturu. „Ukázalo se, že dokážeme získat hlasy za nepatrný zlomek peněz, jaké utrácí vládní i některé opoziční strany,“ prohlásil. Dnes řekl, že si to stále myslí. „Na druhou stranu skončit lépe než někdo jiný neříká, že jste splnil cíl. Alternativa má ambici být ne drobnou straničkou, Alternativa má ambici být velkou, silnou stranou. A ten výsledek, kterého jsme dosáhli, z tohoto pohledu není uspokojivý,“ poznamenal.

Hampl kandidoval do Senátu v Berouně, získal 2705 hlasů a se sedmiprocentním podílem skončil předposlední. Podobně si vedla i další z výrazných tváří spojených se stranou Martin Konvička. Entomolog a bojovník proti islámu, který si za svá extremistická prohlášení o mletí muslimů do masokostní moučky vysloužil obvinění za podněcování k nenávisti vůči islámskému náboženství, skončil předposlední na Táborsku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner