Zlín 4. března (ČTK) – Předsedou TOP 09 ve Zlínském kraji byl na dnešním sněmu zvolen Vít Peštuka. Krajskými místopředsedy se stali bývalý předseda Vlastislav Navrátil, Zuzana Vandame a Milan Baroň. TOP 09 hodlá ve Zlínském kraji získat v letošních sněmovních volbách poslance a příští rok chce uspět i v komunálních volbách, řekl ČTK Peštuka.

TOP 09 ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 kandidovala se STAN. Ve Zlínském kraji získala přes devět procent hlasů a jednoho poslance, kterým je předseda STAN Petr Gazdík. Po rozpadu tohoto spojenectví TOP 09 ve Zlínském kraji neuspěla v minulých komunálních volbách, když například ve Zlíně získala jen tři procenta a v zastupitelstvu města není.

Podobně dopadly i loňské krajské volby, ve kterých TOP 09 ve Zlínském kraji obdržela pouhá dvě procenta hlasů a její zástupci tak chybí i v krajském zastupitelstvu. Peštuka uvedl, že ve volbách do Sněmovny by ve Zlínském kraji za úspěch považoval zisk zhruba osmi procent hlasů a jednoho poslaneckého mandátu.

Dalším cílem nového předsedy je snaha o posílení členské základy. Stávající počet asi 80 členů ve Zlínském kraji plánuje za své dvouleté funkční období zdvojnásobit. Voliče chce Peštuka oslovit přívětivější komunikací. „Naše vyjadřování musí být méně útočné. Chceme se soustředit na pozitivní témata a chceme také být šikovnější ve vysvětlování,“ dodal Peštuka.

Pětačtyřicetiletý Kroměřížan Peštuka vystudoval filozofii a teologii. Po studiích ale nedal souhlas se svým vysvěcením na kněze. Pracoval pro olomoucké arcibiskupství a poté jako zástupce ředitele arcidiecézní charity v Olomouci. V Kroměříži nyní pracuje na Justiční akademii, kde má na starost celoživotní vzdělávání soudců a státních zástupců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner