Předsedové středopravých opozičních stran Petr Fiala (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09) a Petr Gazdík (STAN) podpořili v prezidentských volbách Jiřího Drahoše.

Předseda ODS Petr Fiala hlasoval v Brně. ČTK řekl, že volil podle cíle ODS, kterým je konec prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Podle Fialy Zeman pět let dělá něco jiného, než sliboval. „Rozděluje společnost a znejasňuje naši zahraničně-politickou pozici,“ řekl Fiala. V prvním kole neprozradil jméno jednoho z devíti kandidátů, kterého podpořil.

Drahošovi odevzdal svůj hlas i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Hrad potřebuje změnu, člověka, který bude zemi spojovat, řekl dnes Pospíšil ČTK poté, co hlasoval ve volební místnosti v okrajové části Plzně Valše. „Já jsem přesvědčen, že Česká republika potřebuje změnu, potřebuje jiného prezidenta – prezidenta proevropského, který bude schopen hájit zájmy České republiky v Bruselu, nebude jezdit pouze do Moskvy a do Pekingu,“ řekl Pospíšil.

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík hlasoval dnes krátce před 17:00 v Suché Lozi na Uherskohradišťsku, kde v minulosti působil jako starosta. Fyzikálního chemika a bývalého šéfa Akademie věd podpořil už v prvním kole před dvěma týdny. V protikandidátovi prezidenta Miloše Zemana spatřuje Gazdík nositele změny, kterou Česká republika potřebuje. „Je potřeba, aby prezident byl tím, kdo uklidňuje. Jak politickou scénu, tak situaci v zemi. Potřebujeme prezidenta, který nás pevně vede na Západ, nikoliv je příznivcem Ruska a Číny,“ uvedl Gazdík. Přímou volbu prezidenta stále považuje za novinku, kterou se lidé teprve učí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner