Čelní představitelé hnutí ANO a ČSSD budou dnes pokračovat v jednání o možném vytvoření koaliční menšinové vlády podporované KSČM. Po úterním schůzce obou stran zůstává sedm nevyřešených programových otázek, největší rozpor mezi oběma subjekty panuje v názoru na daňovou politiku. ANO a ČSSD se také rozcházejí v pohledu na to, kolik ministrů by sociální demokraté v případném společném kabinetu měli získat.

ČSSD a ANO se rozcházejí v názoru na výši proplácení prvních tří dnů nemoci, podle šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka by se ale na dnešní schůzce mohlo podařit tuto otázku vyřešit. V otázce daní se ale zatím pozice obou subjektů nepřiblížily. ČSSD chce zavést progresivní daň z příjmu a sektorovou bankovní daň, naopak ANO zvyšování daní odmítá a chce místo toho hledat úspory v provozu státu.

Sociální demokraté požadují v budoucím kabinetu pět ministerských křesel a kvůli obvinění předsedy ANO Andreje Babiše z podvodu v případě farmy Čapí hnízdo chtějí kontrolovat buď ministerstvo financí, nebo vnitra. ANO nabízí ČSSD čtyři ministry, k požadavku na konkrétní resorty se zatím nevyjádřilo. Babiš ale ve středu odmítl, že by hrozilo ovlivňování jeho případu i kdyby ANO mělo ministerstva vnitra a financí.Č

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner