Jednání o plánované výstavbě spalovny odpadu v Horních Počaplech na Mělnicku či návštěva zámku v Přerově nad Labem jsou na programu dnešní návštěvy premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a členů jeho kabinetu ve Středočeském kraji. Babiš tak pokračuje v cestách do regionů, už dříve navštívil Zlínský a Liberecký kraj.

Po setkání s radními v budově krajského úřadu v Praze Babiš zamíří do Třinecké ulice v Kladně, kde se seznámí s dopravní situací. Na železniční zastávce Velká Bučina mu budou představeny plány na vylepšení infrastruktury.

V prostorách mělnického zámku se Babiš setká se středočeskými starosty a poté si prohlédne elektrárnu v Horních Počaplech. Čekat tam na něj budou zástupci petičního výboru Stop spalovně Mělník. Chtějí mu předat archy, na nichž shromáždili téměř 3000 protestních podpisů, a vejce od slepic chovaných na dohled od elektrárny vyzdobená nápisy „zatím bez dioxinů“.

Následovat bude návštěva přerovského zámku, který chce kraj získat od Českého rozhlasu, a základní školy v Českém Brodě. Plánována je i prohlídka místa, kde mají být vybudovány obchvat Jesenice a Vestecká spojka, a návštěva skanzenu v Kouřimi. Celodenní program uzavře tisková konference v Poděbradech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner