Praha 16. března (ČTK) – Premiér vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) navštíví spolu s národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem v Praze služby pro drogově závislé. Prohlédne si kontaktní centrum pro drogově závislé na Smíchově, ambulanci pro závislé na hazardu v Žitné ulici, terénní program u sanitky poblíž Národního muzea a nové centrum pro prevenci závislostí dětí a mladistvých na Lhotce.

Odbor protidrogové politiky, který spadá pod premiéra, má pro letošek k dispozici 130 milionů. Babišova vláda v demisi chtěla původně protidrogový odbor přesunout z gesce premiéra na ministerstvo zdravotnictví. Po kritice od záměru ustoupila. Babiš se nakonec podle svých slov rozhodl tématu věnovat, protože ho tato problematika baví.

V pondělí byl premiér na podobné prohlídce několika kulturních institucí a objektů. Slíbil při ní miliardy korun na opravy karlínské Invalidovny, Národního divadla a Národní galerie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner