Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes na závěr návštěvy Královéhradeckého kraje řekl před novináři na adresu demonstrantů, kteří hodlají vpodvečer po celé zemi protestovat proti němu a jeho vládě, že jsou to lidé, kteří nechtějí vést debatu a argumentovat. Demonstrace téměř ve dvou desítkách měst se konají proti vládě bez důvěry a trestně stíhanému premiérovi. „Pro mě je podstatné číslo, že nás volilo 1,5 milionu lidí,“ řekl na tiskové konferenci Babiš v narážce na to, že ANO získalo v parlamentních volbách skoro 30 procent hlasů.

Svolavatelé očekávají po republice účast desetitisíců protestujících.

„Samozřejmě nechť lidé protestují. Problém je, že většinou tito lidé nechtějí vést debatu a argumentovat. Já s tím nemám problém. Pokud máme jiné názory navzájem, tak se pojďme o tom slušně normálně bavit, ale já jsem žádný zájem z té strany neviděl,“ řekl dnes novinářům premiér.

Posteskl si, že už není tolik slyšet o lidech, kteří ho podporují a dodal, že při jeho dnešní návštěvě pevnostního města Josefov v Jaroměři na Náchodsku jej vítaly desítky jeho příznivců. „Třeba v Josefově na mě čekal jeden demonstrant. Média už nikdy neřeknou, že tam čekalo 30 fanoušků, kteří se se mnou fotili,“ dodal Babiš.

Babiš čelí trestnímu stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu v kauze farmy Čapí hnízdo. Trestní stíhání premiéra, které Babiš považuje za účelové a objednané, ale většina stran považuje za zásadní problém, a jednobarevná vláda ANO tedy nezískala důvěru a vládne v demisi. ANO zatím na osobě svého premiéra trvá. Organizátoři dnešních protestů předsedu hnutí vnímají jako hlavní překážku vzniku fungujícího kabinetu. Ráz dalších jednání o vzniku vlády by měla určit schůzka prezidenta Miloše Zemana s Babišem (ANO), která se očekává v úterý večer.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner