Praha 22. srpna (ČTK) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v rámci bilančních schůzek se členy kabinetu dnes setká s ministryní pro místní rozvoj (MMR) Karlou Šlechtovou (za ANO). O práci členů vlády debatuje od poloviny července. V pondělí hodnotil práci ministra pro lidská práva a legislativu Jana Chvojky (ČSSD).

„Předpokládám, že probereme výstupy za všechny agendy ministerstva pro místní rozvoj, splněné úkoly a vize ministerstva do budoucna,“ řekla ČTK Šlechtová. Zřejmě nejvíce se v poslední době diskutovalo o novele stavebního zákona, která mimo jiné umožní sloučit územní řízení, stavební řízení i posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Podle některých ekologických organizací však novela povolování neurychlí a navíc omezuje lidská práva.

Do agendy MMR rovněž spadá například koordinace evropských dotací, veřejné zakázky, cestovní ruch, realitní zprostředkovatelé nebo pohřebnictví. Ke konci července měla ČR smluvně zajištěnu třetinu evropských peněz, do konce roku chce jich mít 40 procent. Nový zákon o veřejných zakázkách platí od října loňského roku a reakce jsou zatím rozporuplné. Novela zákona o pohřebnictví začne platit od září. Naopak nový zákon o realitním zprostředkování už do konce volebního období schválen nebude.

Sobotka s ministry bilancuje už potřetí. Nejprve hodnotil práci vlády v polovině roku 2014, podruhé loni v listopadu a prosinci. Tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO) premiéra kvůli tomu kritizoval, pochyboval o smyslu schůzek a označil je za marketingovou kampaň ČSSD.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner