Praha 30. ledna (ČTK) – Výsledky projektu k zajištění zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla dnes představí premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová (oba ANO) a ministr vnitra Lubomír Metnar. Pořízení nových bezpečnostních systémů schválila vláda před dvěma lety. Venkovní prostory letiště nyní například hlídají brány s kamerami, které snímají registrační značky aut. Policisté také trénují zásahy v prostorech letiště na speciální střelnici.

Vláda bývalého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) schválila v lednu 2015 na zvýšení bezpečnosti letiště 187 milionů korun. Podle mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárky Miškovské jsou nyní veškeré plánované projekty v provozu, mimo zařízení, které automaticky rozpozná obličeje cestujících – to je zatím v počáteční a testovací fázi.

„Samotný projekt je o tom, že tu budou spolupracovat veškeré bezpečnostní služby a složky v odhalování závadových osob a co se týče bezpečnosti na letišti jako takové,“ řekla Miškovská. Cestující se nyní mohou na letišti cítit bezpečněji, dodala.

Celní správa v rámci projektu pořídila podle Miškovské například detektory radiace na nákladních terminálech nebo zařízení na detekci chemických látek u cestujících.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner