Premiér Bohuslav Sobotka dnes po poledni zahájí dvoudenní návštěvu Srbska. Se svým srbským protějškem Aleksandarem Vučičem bude jednat o obchodních příležitostech pro české firmy na sedmimilionovém srbském trhu, o přistoupení Srbska do Evropské unie a o proudu uprchlíků směřujících přes západní Balkán dále do Evropy.

Sobotka bere ministry i podnikatele

Jedním z cílů návštěvy bude podle úřadu vlády snaha podpořit ekonomické projekty českých podnikatelů v této západobalkánské zemi, a potvrdit tak velký zájem Česka o další rozvoj obchodu.

Premiéra provází ministr vnitra Milan Chovanec, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a skupina dvou desítek českých podnikatelů. „Náš vývoz se za posledních pět let více než zdvojnásobil a vloni představoval 398 milionů eur,“ uvedl před cestou ministr Mládek a dodal, že existují další příležitosti pro české podniky na srbském trhu.

Jedná se o dalších investicích

Za dobrý příklad spolupráce Mládek označil výstavbu nového bělehradského nádraží Prokop s účastí českých firem. Mohlo by také dojít k posunu v jednáních, která vede Česká exportní banka o financování modernizace železniční tratě Niš – Dimitrovgrad.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner