Praha 20. února (ČTK) – Předseda vlády v demisi Andrej Babiš se dnes setká se zástupci Rady řemeslných cechů, tématem jednání bude například zavedení praktické výuky na základních školách, kde by se propojily manuální práce s novými technologiemi.

Zástupci profesních spolků budou s Babišem mluvit také o vytvoření systému mistrovských zkoušek. Tématem budou i legislativní opatření související s živnostenskými řemesly.

Ústavní soud koncem loňského roku zrušil náběh třetí a čtvrté etapy zavedení elektronické evidence tržeb. Ta čtvrtá, která měla být spuštěna v červnu 2018, se týkala právě vybraných řemesel a výroby. Babiš již dříve řekl, že že třetí a čtvrtá vlna EET se neruší, ale pouze odsouvá.

Živnostenské řemeslo se podílí na 27 procentech všech vydaných živnostenských oprávnění a řemeslné služby jsou základem obslužnosti měst i venkova. Rozvoj průmyslového řemesla je také nezbytným předpokladem pro udržení průmyslové a stavební produkce, která se nyní podílí na HDP 38 procenty a je základem zaměstnanosti v Česku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner