Přes 20 povstaleckých tálibů zemřelo při raketovém útoku na náboženskou školu nedaleko afghánské metropole Kábul, informovaly dnes afghánské bezpečnostní složky. Mezi mrtvými podle nich nebyly žádné děti. Během zásahu zemřeli i dva členové afghánských bezpečnostních sil a šest jich bylo raněno.

Islamisté se ukryli v areálu školy v provincii Vardak zhruba 35 kilometrů jihozápadně od Kábulu. K náletu došlo ve čtvrtek pozdě večer. Před leteckým útokem po sobě na místě stříleli tálibové a příslušníci afghánských bezpečnostních oddílu.

Abdul Rahmán Mangal, mluvčí provincie, uvedl, že v areálu školy nebyli žádní civilisté – všichni žáci před náletem odešli domů.

Vyjádření mezinárodních sil, jež za většinou leteckých zásahů v Afghánistánu stojí, agentura Reuters nezískala. V posledních měsících mezinárodní vojenské síly nálety zintenzivnily, protože afghánské straně se v boji proti islamistickým povstalcům nedaří, napsala agentura Reuters.

Fundamentalistický režim Tálibánu svrhly v roce 2001 zahraniční armády v čele s USA. Cílem povstalců je znovu získat moc a zavést přísné islámské právo šaría.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner