Přes 3000 zaměstnanců Googlu otevřeným dopisem vyzvalo vedení, aby společnost ukončila spolupráci s armádou na projektu, jehož cílem je využití umělé inteligence ke zpřesnění náletů bezpilotních letounů. Informoval o tom deník The New York Times. Projekt Maven, jak Pentagon vývoj nazývá, vytváří program, pomocí kterého umělá inteligence dokáže vyhodnotit obrazové záznamy z bojiště či z místa náletu, a tak úder zefektivnit.

„Jsme přesvědčeni, že Google by se neměl věnovat válečným záležitostem,“ uvádí v dopise na 3100 zaměstnanců tohoto technologického gigantu. Chtějí, aby šéf společnosti Sundar Pichai zrušil účast Googlu na vojenském programu a zároveň ustanovil podnikové pravidlo, že Google se nikdy nebude věnovat válečné technologii.

Mottem Googlu, který má po celém světě přes 88.000 pracovníků, je Don’t be evil, což je možné přeložit jako nebuďme zlí. Právě na tento slogan nespokojení zaměstnanci upozorňují.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner