Policie zadržela v Horních Rakousech nákladní automobil s 26 uprchlíky, a pravděpodobně tak zachránila tři malé děti před smrtí žízní. O páteční akci dnes informovala agentura APA. Ve vazbě skončil 29letý Rumun.

Podezřelý nákladní automobil policie objevila na silnici B148 u obce Sankt Peter am Hart u hranic s Německem. Tři děti byly v ohrožení života. „Bylo to v poslední chvíli,“ řekl APA policejní mluvčí David Furtner.

Honička s policií skončila zadržením převáděče

Devětadvacetiletý převáděč z Rumunska se zprvu snažil zadržení uniknout. Když spatřil modrá světla policejního vozu, šlápl na plyn. Nakonec byl zadržen a dopraven do cely předběžného zadržení v Riedu.

Uprchlíci ze Sýrie, Afghánistánu a Bangladéše se krčili ve velmi těsném prostoru. Zdravotní stav dětí už byl velmi špatný a kvůli nedostatku tekutin byly značně otupělé. „O moc déle už by takovou trýzeň podle lékařů nevydržely,“ poznamenal Furtner. Záchranku prý přivolala policie. Děti a jejich rodiče byli převezeni do nemocnice v Braunau.

V Maďarsku a Rakousku mezitím pokračuje vyšetřování nálezu 71 těl migrantů z nákladního automobilu, který byl objeven ve čtvrtek v odstavném pruhu dálnice A4 u rakousko-maďarských hranic.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner