Ostrava 15. května (ČTK) – Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Do regionu, kde v obou kolech prezidentské volby získal nejvyšší podporu, přijede již pošesté. Přicestuje i s manželkou Ivanou Zemanovou, pro niž je připraven převážně separátní program.

První den své návštěvy prezident tradičně zahájí na krajském úřadu, kde je v plánu nejen soukromé setkání prezidentského páru s hejtmanem Ivem Vondrákem (ANO) a jeho manželkou, ale také setkání se zastupiteli Moravskoslezského kraje, starosty obcí a zástupci úřadu. Odpoledne bude Zeman v Jakartovicích na Opavsku, kde se setká s představiteli obce a starosty okolních obcí a také s občany.

Prezident už dříve avizoval, že chce při svých návštěvách v regionech mířit do míst, kde měl nejvyšší podporu. Kromě Jakartovic tak v kraji navštíví například Karvinou, Orlovou na Karvinsku nebo Slezské Pavlovice na Bruntálsku. Prezident ale zamíří například i do Třineckých železáren.

V prvním kole získal v kraji Zeman 49,24 procenta hlasů, což byl jeho nejlepší krajský výsledek. Zvítězil i v druhém kole prezidentských voleb, když ho v kraji volilo 383.104 lidí a získal 62,31 procenta hlasů, což byl rovněž jeho nejlepší krajský výsledek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner