Praha 12. června (ČTK) – Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Jihočeského kraje a setká se s hejtmankou Ivanou Stráskou a krajskými zastupiteli. Pak přejede do Kaplice na Českokrumlovsku, kde si prohlédne továrnu společnosti Engel a setká se s občany. Jde o čtvrtou Zemanovu návštěvu Jihočeského kraje v nejvyšší ústavní funkci.

V úterý se prezident vydá do Cehnic na Strakonicku, což je loňská vesnice roku Jihočeského kraje. Odtud vyrazí do Hoštic u Volyně, kde se nechá vyfotit u autobusu Zemák, jenž byl součástí předvolební kampaně ČSSD v letech 1996 a 1998, když byl Zeman předsedou strany. Ve Vimperku má potom na programu setkání s občany a představiteli města.

Oficiální návštěvu kraje uzavře Zeman ve středu v Milevsku. Posledním bodem v programu návštěvy je tisková konference za přítomnosti hejtmanky ve Zvíkovském Podhradí.

Zeman na jih Čech přijíždí nedlouho po změně ve vedení kraje. Počátkem dubna se v kraji rozpadla koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012. Důvodem byly mimo jiné neshody v odměňování představitelů společnosti Jihočeské nemocnice. Následně vznikla nová koalice ČSSD, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner