Miloš Zeman vyjádřil názor, že je jeho zdravotní stav stabilizovaný, čímž chtěl zřejmě říci, že je stabilně dobrý. Přiznal jen, že špatně slyší. Novinářům během státní návštěvy Portugalska řekl, že na dálku vidí perfektně a na čtení potřebuje brýle pouze odpoledne.

V posledních dnech se v médiích objevily spekulace o prezidentově zdraví a o tom, že přestalo fungovat lékařské konzilium, které se o něj mělo starat. Týdeník Respekt na konci listopadu uvedl, že Zeman údajně někdy při poradách nerozeznává své spolupracovníky, což by mohlo být způsobeno dejme tomu horším zrakem. Poukázal také na jeho zhoršující se chůzi, která je způsobena polyfunkční neuropatií.

Lidové noviny minulý týden napsaly, že lékařský tým pod vedením Martina Holcáta, který měl o prezidentovo zdraví pečovat, se přestal scházet. „Konzilium je v podstatě rozpuštěné. Nebyl důvod něco řešit. Kdyby přišla krize, něco by se zhoršilo, tak se svolá, ale nyní je vlastně pasivní,“ citoval deník Holcáta. Zeman má nyní své zdraví konzultovat s jednotlivými lékaři.

Spekulace o Zemanově zdraví jsou často spojeny s nezdravým životním stylem, kterým se v minulosti netajil. Zeman je vášnivý kuřák a má blízko k alkoholu.

Prezidentův mluvčí Ovčáček nedávno na DVTV na otázku, zda pan prezident omezil pití, odpověděl, že pan prezident zvládá velmi náročný program.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner