Prezident Miloš Zeman přijme dnes na Pražském hradě nového řeckého velvyslance. Pověřovací listiny mu předají také velvyslanci Tádžikistánu, Gambie, Seychel a Srí Lanky. Informoval o tom Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Novým velvyslancem Helénské republiky, tedy Řecka, bude v Praze Efthymios Efthymiadis. Jeho přijetí na Hradě bude mít pikantní nádech. Kvůli Zemanovým výrokům týkajícím se Řecka a jeho dluhů totiž loni Řecko dočasně povolalo zpět do Athén Efthymiadisova předchůdce Panajotise Sarrise. Podobný krok je mezi spojenci v Evropské unii a NATO neobvyklý. Řekové reagovali mimo jiné na Zemanův názor, že Česká republika může vstoupit do eurozóny, až se vyřeší účast Řecka v tomto uskupení.

Dále se prezident setká s Malikšem Nematovem, tádžickým velvyslancem, který bude sídlit v Berlíně. Popovídat si spolu budou moct třeba o předloňské Zemanově návštěvě v Tádžikistánu.

Pověřovací listiny mu předá i Teneng Mba Jaitehová, velvyslankyně Gambijské islámské republiky, a Thomas Selby Pillayse, velvyslanec Seychelské republiky. Oba budou zájmy svých zemí v Česku řešit ze sídla v Bruselu.

Jako poslední přijede na Hrad Prijaní Vidžesekeraová, velvyslankyně Srílanské demokratické socialistické republiky. Velvyslankyně bude sídlit ve Vídni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner