Prezident Miloš Zeman na dnešním setkání se svými příznivci oznámí, zda bude obhajovat prezidentský mandát. Zemanovi kandidaturu na konci ledna doporučili jeho nejbližší spolupracovníci. Očekává se, že jejich doporučení vyslyší a do prezidentské volby se přihlásí. Oficiální stanovisko chce veřejnosti oznámit až na páteční tiskové konferenci.

Zeman své podporovatele zve na Pražský hrad každoročně, aby s nimi oslavil výročí prezidentské inaugurace z 8. března 2013. Letošního setkání by se mělo podle zástupců Hradu zúčastnit asi 900 hostů. Ve Španělském sále pro ně bude přichystán koncert vážné hudby, následovat bude pohoštění. Své rozhodnutí by měl Zeman oznámit během krátkého proslovu na začátku akce.

O dalších prezidentských kandidátech zatím není jasno. Zájem ucházet se o úřad hlavy státu dosud oficiálně oznámili podnikatel a textař Michal Horáček, podnikatel Igor Sládek a lékař a aktivista Marek Hilšer. Další tak teprve chtějí učinit, část čeká na Zemanovo rozhodnutí. Jako o možných vyzyvatelích se mluví třeba o končícím šéfovi Akademie věd Jiřím Drahošovi, ministrovi obrany Martinu Stropnickém (ANO) nebo bývalém velvyslanci v USA či Rusku Petru Kolářovi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner