Hanoj 7. června- Setkáním s vietnamským prezidentem Tran Dai Quangem dnes vyvrcholí návštěva českého prezidenta Miloše Zemana ve Vietnamu. Mluvit spolu budou nejspíš o zřízení přímé letecké linky mezi ČR a Vietnamem, o vzájemných obchodních vztazích nebo o vietnamské menšině žijící v Česku.

Zástupci české delegace původně doufali, že se podaří vietnamskou stranu během Zemanovy návštěvy přesvědčit o zrušení turistických víz pro české občany. To se nakonec nepodařilo. Vzájemné styky Čechů a Vietnamců ale nepochybně tématem setkání budou i tak. Oba státníci se jistě budou bavit o vietnamské národnostní menšině, která žije v České republice, o její úspěšné integraci i o jejich potížích například s drogovou kriminalitou. Na závěr jejich schůzky budou podepsány dvě smlouvy o policejní spolupráci a o vydávání odsouzených osob.

Zeman s manželkou do Vietnamu přiletěl v úterý, v zemi zůstane do čtvrtka, kdy odletí do Kazachstánu. V jeho hlavním městě Astaně se zúčastní otevření mezinárodní výstavy Expo 2017.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner